داربست ارزان در کرج | هزینه نصب داربست در کرج و اجاره داربست در کرج

داربست ارزان در کرج | هزینه نصب داربست در کرج و اجاره داربست در کرج

داربست ارزان در کرج | هزینه نصب داربست در کرج و اجاره داربست در کرج | داربست آلفا

در این مقاله میخواهیم در مورد داربست ارزان در کرج اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

داربست یا اسکفولد به سازه های موقتی گفته می شود که که برای حمایت از ساختار اصلی به وجود می آیند.از این سازه های موقت،در علوم مختلف استفاده می شود ولی در این مقاله منظور ما داربست های ساختمانی است.این داربست ها در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند.مهم ترین نقش داربست ها در ساختمان سازی شامل موارد زیر است:

  1. حمایت از ساختار اصلی ساختمان در هنگام ساخت
  2. دسترسی راحت تر به مکان ها دشوار و سخت در هنگام تعمیر ساختمان

به طور کلی علاوه برا حمایت ازسازه اصلی در ساختمان سازی، برای کار در جایی که بیش از دو متر ارتفاع دارد به داربست نیازاست.این کار ممکن است نما کاری ساختمان و نورپردازی و .. باشد.
برای داربست سازی شما به مهارت زیادی نیاز دارید و یادگیری این مهارت بسیار مهم است چون اگر بر اثر اشتباه فرو بریزد،ممکن است که به جان شما آسیب جدی وارد کند.

هزینه نصب و اجاره داربست در کرج

یکی از ارکان مهم ساختمان سازی،داربست است.برای انجام نمای بیرونی ساختمان که بخش اعظم خرید و فروش یک ساختمان است،حتما باید از داربست استفاده کنید.این کار سخت و طاقت فرسای داربست بیشتر باعث می شود تا کارفرماها بتوانند به راحتی نوع طرحی که در ذهن خود دارند را روی نما به اجرا در بیاورند.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از داربست چیست؟

لازم است تمام کسانی که از داربست استفاده میکنند،یک سری نکات ایمنی را رعایت کنند تا از خطر در امان باشند.

– سقوط از ارتفاع،یکی از خطراتی است که جان کارگران و تمامی اشخاصی که بر روی داربست هستند را تهدید میکند. لازم است که همه افراد از کمربند های ایمنی استفاده کنند.این کمربند ها باعث می شود وقتی فرد سقوط میکند،به وسیله جلیقه ای که به این کمرند متصل است نگه داشته شوند.

– برخورد اشیا و ضربه به سر یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای بسیاری از استفاده کنندگان از داربست پیش بیاید.شما برای این که ازاین آسیب ها در امان باشید باید در هنگام کار از کلاه ایمنی استفاده کنید و این کلاه ایمنی باید چانه بند نیز داشته باشد.

– خطر برق گرفتگی،یکی دیگر از خطراتی است که تهدید کننده ی جان افراد در هنگام کار بر روی داربست است.برای اینکه از این آسیب ها جلوگیری کنید باید حتما دستکش های عایق را مورد استفاده خود قرار دهید و همچنین از خطوط انتقال برق فاصله بگیرید.

انواع مختلف داربست های ساختمانی

داربست ارزان در کرج | هزینه نصب داربست در کرج و اجاره داربست در کرج | داربست آلفا

داربست ارزان در کرج ممکن است که جنسشان فولاد یا چوب باشد و انواع متخلفی دارند.داربست ارزان در کرج میتواند از انواع مختلفی باشد که در ادامه آن را بیان میکنیم:

داربست های چوبی

داربست چوبی از نمونه داربست ارزان در کرج میباشد. این نوع داربست ها از تخته و پل موقت ساخته می شوند.این داربست های چوبی میتوانند به صورت تخته ای و با ارتفاع کم و یبا نردبانی و با ارتفاع زیاد باشند. برای رنگ کردن خانه و همچنین تسهیل رفت و آمد کارگران روی ساختمان در حال ساخت میتوان از داربست های چوبی استفاده کرد.

داربست پایه دار

برای جاهایی که نیاز به داربست سریع است از داربست های پایه دار استفاده می شود.
این نوع داربست بهتر است که بیشتر از سه ردیف نداشته باشد و همچنین ارتفاع سکوی کار که در بالای سطح زمنی قرار میگیرد،بیشتر از 4.5 متر نباشد.برای بالا و پایین رفتن از این داربست ها معمولا از نردبان استفاده می شود.

داربست خرپا

این نوع داربست به این شکل است که یک صفحه مسطح بر روی پایه های مثلثی شکل قرارمیگیرد.برای رنگ کردن سقف یا دیوار،فرد میتواند روی این داربست بایستد.

داربست معلق

برای مکان هایی که نمیخواهیم داربست را از زمین بنا کنیم و فقط در یک ارتفاع ومکان خاصی به آن نیاز داریم،میتوانیم ازداربست معلق استفاده کنیم.نام دیگر داربست معلق،داربست پیش آمده است.داربست معلق قابل تنظیم است و با طناب و زنجیری میتوان،از پشت بام سکو را آوزیران کرد و در ارتفاع دلخواه آن را تنظیم نمود.

قیمت داربست فلزی در کرج

قیمت همچنین کاری متری حساب میشود. در این کار چیزی به نام کنترات یا چکی نداریم.در برخی از مواقع که متراژ کار از 100 متر پایین تر بود در ان مواقع قیمت چکی یا به اندازه یک چهار پایه حساب میشود.

داربست متحرک moving scaffold

در پروژه های ساختمانی که ارتفاع ان ها زیاد است و یا برای انجام کارهایی در ساختمان سازی مانند ساخت نمای ساختمان و یا تخریب نماها، میتوان از داربست آسانسوری یا پلت فرم استفاده کرد.استفاده کردن از این داربست ها به مراتب اجرای کار را آسان تر میکند و صرفه جویی اقتصادی و ایمنی بالایی را به ارمغان می آورد.پلت فرم یا داربست آسانسوری کارهایی مانند دسترسی به ارتفاع برای نماکاری و .. را آسان و راحت میکند.

  • هنگام جابجایی داربست های متحرک افراد نباید روی داربست باشند.
  • باید از درست چرخ ها و ترمز داربست مطمئن شوید.
  • سطحی که داربست روی آن جابجا می شود باید صاف و بدون هیچ برامدگی باشند.
کلام آخر

در این مقاله  ما سعی کردیم در مورد داربست ارزان در کرج و هزینه نصب و اجاره ان اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم و شما دانستید که این داربست ها در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشترشما میتوانید به سایت داربست آلفا مراجعه کنید.

همچنین با دنبال کردن پیج اینستاگرام داربست آلفا میتوانید از اخرین پروژه های انجام شده مطلع شوید و از کیفیت کارها مطمئن شوید.