قیمت داربست فلزی در کرج | نحوه نصب داربست فلزی

قیمت داربست فلزی در کرج | نحوه نصب داربست فلزی

قیمت داربست فلزی در کرج | نحوه نصب داربست فلزی | نصب داربست در کردان | داربست آلفا | اجاره داربست در کرج | مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج | داربست در کرج | داربست فلزی در کردان | داربست ارزان در کرج

امروزه داربست فلزی در کرج بسیار مورد استفاده بوده و دارای تقاضای فروانی است. این سازه کاربردی در تمامی پروژه های ساختمانی استفاده شده و نقشی اساسی در پیشرفت کار و تکمیل پروژه ساختمانی دارد.

فرآیند ساختمان سازی و تکمیل پروژه نیاز به توجه به نکات ایمنی داشته و باید تمامی این نکات به بهترین شکل رعایت شوند. وقتی که ارتفاع کاری کارگران به بیشتر از دو متر میرسد، استفاده از داربست فلزی در سازه ضروری شده تا جان کارگران حفظ شده و با کمترین خطر مراحل کار انجام شود.

امروزه برای ساختمان هایی با ارتفاع بسیار زیاد از داربست هایی با همان ارتفاع و تعداد طبقات استفاده میشود تا دسترسی به تمامی نقاط سازه به ساده ترین شکل ممکن صورت بگیرد. انواع مختلفی از داربست ها برای اجاره و نصب موجود بوده که با توجه به شرایط باید از مدل های خاص داربست استفاده کرد.

نحوه نصب داربست فلزی بسیار مهم بوده و فرآیند نصب داربست باید توسط فردی ماهر و با تجربه صورت بگیرد. نکات ریزی در فرآیند نصب داربست در کرج وجود دارد که فقط افراد با تجربه میتوانند به آنها توجه کرده و رعایت کنند.

داربست چیست؟

داربست در کرج یکی از مورد استفاده ترین قطعات بوده که بدلیل افزایش ساختمان سازی تقاضای بسیار زیادی دارد.داربست سازه ای فلزی و یا چوبی بوده که برای سازه های با ارتفاع بیش از 2 متر استفاده میشود.

استفاده از داربست دسترسی به نقاط مختلف سازه را راحت کرده و کارگران به راحتی میتوانند با استفاده از داربست به نقاطی مانند نمای ساختمان در ارتفاعات زیاد دسترسی داشته باشند.

همچنین نصب داربست فلزی در کرج سبب میشود که جان کارگران حفظ شده و خطری جان کارگران را تهدید نکند. استفاده از تخته های چوبی و مهار بندی مناسب سبب میشود که پل ارتباطی امنی برای دسترسی به نقاط مختلف نما و سازه بوجود بیاید.

همچنین با نصب داربست سرعت انجام کار بیشتر شده و کارگران میتوانند بصورت گروهی اقدام به تکمیل هر بخش از ساختمان کنند.همین امر سبب میشود که سرعت تکمیل بیشتر شده و در هزینه نیز صرفه جویی شود.

تاثیر نحوه نصب داربست فلزی در کرج بر ایمنی

همانطور که بالاتر گفته شد یکی از مهم ترین مزایای استفاده از داربست این است که سبب میشود ایمنی کار بیشتر شده و احتمال وقوع انواع خطرات به کمترین حالت برسد.اما این مورد زمانی صحیح است که سازه داربست به درستی نصب شده و دچار ایراد نباشد.

ایمنی سازه زمانی تضمین میشود که در نصب داربست به تمامی نکات توجه شود، از بهترین و سالم ترین قطعات برای ایجاد سازه استفاده شود و همینطور مهاربندی مناسب صورت بگیرد.همچنین باید از داربست مناسب هر شرایط استفاده شود تا احتمال بروز حادثه کمتر شود.

نحوه نصب داربست فلزی در کرج چگونه است

داربست از بخش های مختلفی تشکیل شده است که اتصال این بخش ها در نهایت یک سازه فلزی با ارتفاع مدنظر را تحویل میدهد. میله های داربست و همینطور بست های فلزی از اصلی ترین قطعات یک سازه داربست هستند.

در ادامه اجزای اصلی داربست را مورد بررسی قرار داده و به اختصار هرکدام را بررسی خواهیم کرد.

قیمت داربست فلزی در کرج | نحوه نصب داربست فلزی | نصب داربست در کردان | داربست آلفا | اجاره داربست در کرج | مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج | داربست در کرج | داربست فلزی در کردان | داربست ارزان در کرج

ستون های داربست

ستون های داربست همان میله های فلزی بوده که بصورت عمودی در قالب داربست مورد استفاده قرار میگیرند. وظیفه اصلی ستون های داربست انتقال نیروی وارده از طرف بالا به سمت زمین است.

میله های افقی داربست

یکی از بخش های مهاربندی داربست، استفاده از میله های افقی میباشد که سبب مهار تنش قائم داربست در راستای افقی میباشد. این میله ها به ستون های داربست متصل شده و باعث پخش شدن نیرو در سرتاسر سازه میشوند.

شمع مایل

شمع مایل همان میله های داربستی هستند که روی زمین قرار گرفته و یا به سازه های مجاور تکیه داده میشوند. وظیفه اصلی شمع مایل ایجاد نقطه تکیه گاهی و پخش کردن تنش در سطح است.

میله های زیر تخته ای

از این میله ها در میان ستون های داربست و میله های افقی استفاده میشود تا بخش اولیه هر طبقه از سازه برای قرار دادن الوار های چوبی آماده شود.

میله های مهاربندی

از میله های مهاربندی برای افزایش استقامت سازه داربست و همینطور افزایش ایمنی استفاده میشود. رایج ترین نوع مهار بندی در نصب داربست فلزی ، مهار بندی بصورت مورب در میان ستون های داربست و میله های افقی میباشد.

بست پله ای

در صورتی که نیاز باشد در سازه داربست پلکان ساخته شود، از بست های پله ای برای ایجاد راهرو های پلکانی استفاده میشود.این بست ها دارای عاج بوده و جز اصلی داربست پلکانی میباشند.

بست گردان

نوعی از بست داربست بوده که دارای جنس فلزی و آلیاژ های آن است. بست گردان محدودیتی در زاویه نصب میله ها نداشته و در هر زاویه ای میتوان میله های داربست را به هم متصل کرد.

بست خاردار

بست خاردار نوعی از بست ها میباشد و عموما برای زمانی استفاده میشود که بخواهیم دو تیکه از میله داربست را در یک راستا به هم متصل کنیم.

توپی های پلاستیکی

توپی های پلاستیکی به نوعی در دسته مهار بندی های داربست قرار میگیرند.این قطعات که از جنس پلاستیک نرم هستند، در انتهای هر میله داربست قرار گرفته تا علاوه بر مشخص کردن پایان میله و سازه، از برخورد این اجسام تیز با کارگران جلوگیری شود.

نکات ایمنی در نصب داربست فلزی

از آنجایی که اکثر داربست فلزی در کرج  از جنس فلز و آلیاژ های مرتبط با فلز بوده، باید نکات ایمنی مربوط به فاصله از خطوط برق و همینطور قرار گرفتن در مجاورت هوا و زنگ زدگی رعایت شود تا قطعات داربست آسیب نبینند.

استفاده از رنگ های ضد زنگ میتواند از بروز مشکلاتی همچون زنگ زدگی جلوگیری کرده و به طول عمر میله های داربست بی افزاید.

نیاز به نصب داربست فلزی در کرج دارید؟

استفاده از داربست برای سازه های ساختمانی امری ضروری بوده و استفاده از نصاب ماهر و با تجربه بسیار ضروری تر میباشد. در صورتی که قصد اجاره داربست در کرج و نصب داربست فلزی را دارید، تیم داربست آلفا با کارشناسان با تجربه و ماهر در خدمت شما بوده و تمامی خدمات داربست را به شما ارائه میدهد.

همچنین با دنبال کردن پیج اینستاگرام داربست آلفا میتوانید از آخرین پروژه های تکمیل شده و اخبار این صنعت مطلع شوید.