مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج

مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج

داربست آلفا | اجاره داربست در کرج | مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج | داربست در کرج | داربست فلزی در کردان | داربست ارزان در کرج

امروزه در شهر هایی بزرگ مانند تهران و کرج ، با افزایش طبقات ساختمان ها و همچنین افزایش ارتفاع آن ها، نیاز به نصب داربست در کرج به امری مهم در این زمینه تبدیل شده است.با استفاده از داربست دسترسی به نقاط مختلف سازه در ارتفاعات بالا بسیار راحت بوده و کارگران میتوانند به راحتی به تکمیل کار خود بپردازند.

در این بین اما نصب داربست و فرآیند انجام آن بسیار مهم است.اگر نصب داربست بدرستی صورت نپذیرد و همچنین ایمنی مناسب در نصب آن رعایت نشود، ممکن است که اتفاقات ناگواری افتاده و باعث ایجاد مشکلات بشود.

در این مقاله فرآیند نصب داربست را مورد بررسی قرار داده و مهارت داربست بندی را بصورت دقیق مورد بررسی قرار میدهیم.

داربست چیست؟

داربست سازه ای از جنس فلز و یا چوب است که با حالت های متفاوت در فرآیند ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.داربست فلزی دارای محبوبیت و استفاده بیشتری بوده و اکثر سازه های داربست از جنس فلز هستند.

داربست فلزی از دو جز اصلی تشکیل شده است.جز اول لوله های داربست بوده که با توجه به نوع استفاده و همچنین نصب آن، این لوله میتواند دارای طول و قطر متفاوت باشد.بطور کلی به لوله های داربست استاندارد لوله های 5 سانتی میگویند.

طول میله های داربست نیز میتواند با توجه به شرایط استفاده متغیر باشد؛ ممکن است که در یک سازه از میله هایی با طول 2 متر استفاده شده و در سازه ای دیگر از میله هایی با طول 5 متر استفاده شود.

داربست های چوبی محبوبیت کمتری نسبت به داربست های فلزی داشته و بیشتر بعنوان پل های موقت، نردبان ها، تخته های انتقال و سطح اتکا استفاده میشوند.از انجایی که نصب و جداسازی قطعات داربست چوبی بسیار سخت است، استفاده از نوع از داربست برای موارد کوچک تر و ساده تر کاربرد دارد.

ایمنی در نصب داربست 

مهم ترین نکته در فرآیند نصب داربست در کرج این است که ایمنی کار بصورت کامل رعایت شود.این سازه که برای مدت چند ماه در کنار سازه قرار میگیرد، محلی است دائمی برای رفت و امد کارگران و همچنین جابجایی مصالح و موارد مورد نیاز.

داربست آلفا | اجاره داربست در کرج | مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج | داربست در کرج | داربست فلزی در کردان | داربست ارزان در کرج

از این رو باید داربست به خوبی و با حفظ نکات ایمنی نصب شده تا کمترین درصد بروز اشکال و حادثه وجود داشته باشد.مهارت فرد نصاب در این مورد بسیار کاربرد میباشد.در این زمینه تیم داربست آلفا در کنار شما عزیزان بوده تا اجاره داربست در کرج به راحتی صورت گرفته و فرآیند نصب آن بصورت کاملا اصولی و بدون مشکل صورت پذیرد.

برنامه ریزی در نصب داربست

اولین و مهم ترین قدم برای نصب داربست، وجود برنامه مشخص و روشن است.تصمیم گیری مناسب برای چگونگی پیشبرد پروژه و همچنین نصب داربست بسیار حائز اهمیت است.اگر برنامه ریزی به درستی صورت بگیرد نگرانی از بابت بروز انواع مشکلات وجود نخواهد داشت.

پس از برنامه ریزی و مشخص شدن نقشه کار، نصب کننده داربست به راحتی میتواند نکات ایمنی را مورد بررسی قرار دهد.در این زمینه ارتفاع ها، موقعیت سازه، نوع زمین و سازه های مجاور مورد بررسی قرار گرفته و برنامه ریزی مناسب برای نصب داربست در نظر گرفته میشود.

پایه گذاری مناسب

دومین قدم در فرآیند نصب داربست، پایه گذاری و نصب پایه ها بصورت اصولی و مناسب است.پایه ها نقش اساسی در یک سازه داربست داشته و بعنوان اولین قدم در اجرای داربست در کرج بشمار میروند.

بهتر است که قبل از نصب پایه ها، زمین مورد استفاده مورد بررسی قرار گرفته تا سطح تراز شده و همچنین مواردی که ممکن است باعث ایجاد مشکل در داربست شوند، از محدوده مورد استفاده حذف شوند.

نصب داربست

حال که پایه ها نصب شده و قدم اول برای نصب داربست برداشته شده است، نوبت به نصب طبقات داربست میرسد.در این مرحله از کار طرح داربست مورد نیاز مشخص شده و طبقات به اندازه مورد نیاز به پایه اولیه افزوده میشوند.

توجه به گره ها

پس از نصب داربست و تکمیل آن، باید توجه داشت که نقاط اتصاب به خوبی هماهنگ بوده و این فرآیند به درستی انجام شده است. در این مرحله است که مهارت و تجربه فرد نصاب بسیار ارزش پیدا میکند.

داربست آلفا | اجاره داربست در کرج | مهارت داربست بندی و نصب داربست در کرج | داربست در کرج | داربست فلزی در کردان | داربست ارزان در کرج

توجه به گره ها برای اتصال نقاط مختلف داربست بسیار ضروری بوده زیرا در صورتی که این مرحله به درستی صورت نپذیرد، شاید نیاز باشد که داربست جداسازی شده و از ابتدا فرآیند نصب داربست شروع شود.

بررسی کلی داربست

پس از تکمیل پروژه نصب داربست، این سازه باید توسط فرد متخصص و مدیر پروژه بررسی شده تا استاندارد های ایمنی مورد تایید قرار بگیرند.این مرحله به نوعی امضای تایید بر درست بودن فرآیند نصب داربست است.

نکات مهم در هنگام نصب داربست

  1. روش کار باید بصورت کاملا ایمن و به دور از خطا و اشکال باشد.
  2. تمامی قطعات استفاده شده در داربست مورد بررسی قرار گرفته تا قطعات معیوب جداسازی شوند.
  3. از تخته های چوبی مناسب و سالم و بدون ترک و شکستگی برای ایجاد پل ها استفاده شود.
  4. از روش های محافظتی مانند نصب مهار ها و تور ایمنی برای افزایش ایمنی استفاده شود.
  5. بار و فشار مورد بررسی قرار گرفته تا امکان تخریب داربست به حداقل برسد.
  6. به گره ها توجه کافی شود.
  7. سازه داربست در موقعیتی اصولی نصب شود و زمین و محیط اطراف بخوبی بررسی شود.
  8. نصب اتصالات و پیچ ها با دقت صورت گرفته تا امکان تخریب کمتر شود.

قصد نصب داربست در کرج دارید؟

فرآیند نصب داربست فرآیندی کاملا تخصصی بوده که نیاز به مهارت بالای فرد نصاب و همچنین تجربه کافی دارد.تیم داربست آلفا با داشتن تیمی با تجربه و سابقه کاری بالا در کنار شما عزیزان بوده تا تمامی خدمات نصب داربست در کرج  و تهران را به بهترین شکل ارائه کند.